سئوالات و کلید عمران (اجرا) – بهمن ۱۳۹۷ – آزمون نظام مهندسی ساختمان

سئوالات و کلید عمران (اجرا) - بهمن 1397 - آزمون نظام مهندسی ساختمان
 • نسخه بهمن 1397
 • تاریخ نشر ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

توضیحات

سئوالات و کلید عمران (اجرا) - بهمن 1397 - آزمون نظام مهندسی ساختمان

در این مطلب سئوالات آزمون نظام مهندسی ساختمان در رشته عمران (اجرا) – بهمن ۱۳۹۷ به همراه پاسخنامه برای دانلود به صورت رایگان ارائه گردیده است.

درباره آزمون نظام مهندسی ساختمان

یکی از مهمترین وظایف سازمان نظام مهندسی ساختمان، نظارت بر طراحی و اجرای صحیح و اصولی ساخت و سازها بر اساس مباحث مقررات ملی ساختمان می‌باشد، بنابراین می‌بایست کلیه مراحل ساخت توسط کارشناسان این سازمان تایید شود.

کارشناسان سازمان نظام مهندسی از طریق آزمون نظام مهندسی انتخاب شده و پس از دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسان، می‌توانند با این سازمان همکاری داشته باشند.

متولی آزمون نظام مهندسی، سازمان نظام مهندسی کل کشور با همکاری دفتر مقررات ملی ساختمان است که این دفتر زیر نظر وزارت راه و شهرسازی می‌باشد. همچنین مسولیت برگزاری آزمون نظام مهندسی به عهده سازمان سنجش کشور می‌باشد.

پروانه اشتغال بکار مهندسی در ۴ درجه و به ترتیب با عنوان‌های «پایه۳»، «پایه۲»، «پایه۱» و «ارشد» صادر می‌شود. برای دریافت پایه ۳ متقاضیان باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند و برای ارتقا به پایه‌های بالاتر، اکتساب سوابق کاری و شرکت در دوره‌های مربوطه ضروری است.

آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان سال ۱۳۹۷ در کلیه رشته‌های مهندسی مذکور در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، تاسیسات برقی (طراحی و نظارت)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین آزمون‌های ورود به حرفه کاردانی در رشته‌های معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی برگزار می گردد.

شبیه ساز آزمون نظام مهندسی

وب سایت پایگاه مهندسی ایران در نظر دارد بخش جدیدی تحت عنوان شبیه ساز آزمون نظام مهندسی ساختمان ایجاد نماید که در این بخش کاربران سایت می توانند در آزمون های برگزار شده در سال های اخیر به صورت آنلاین و شبیه سازی شده شرکت نموده و بلافاصله در انتهای آزمون از نتایج و کسب حدنصاب ها مطلع شوند.

شبیه ساز آزمون برای آزمون نظام مهندسی ساختمان در رشته عمران (اجرا) – بهمن ۱۳۹۷ به زودی در سایت ایجاد و از طریق زیر منوی آموزش مجازی قابل دسترسی خواهد بود.


منبع: سایت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی


 • تنش تکیه گاهی

  پیچ ها، پین ها و پرچ ها در اعضایی که به هم متصل می‌شوند در امتداد سطح تکیه گاهی یا…

 • بتن سبک

  بتن سبک (به انگلیسی: Light Density Concrete) که در ساخت آن به جای شن و ماسه سیلیسی، از دانه‌های متخلخل…

 • بتن سنگین

  بتن سنگین (به انگلیسی: Heavy Density Concrete) از جمله بتن‌هایی است که کاربرد ویژه دارد. این بتن جهت کاربری در…


--خالی--

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

دانشنامه – دانش واژه های اخیر

 • تنش مؤثر

  تنش مؤثر (Effective Stress)، تنشی است که بوسیلهٔ بدنهٔ خاک (اسکلت خاک) تحمل…

 • پس لرزه

  پس لرزه (به انگلیسی: Aftershock) به زمین لرزه کوچک‌تری گفته می‌شود که پس…

 • گسل

  گسل یا گسله (به انگلیسی: Fault) به شکستگی‌هایی اطلاق می‌شود که سنگ‌های دو…