اعلان هشدار درباره ویروس کرونا توسط گوگل مپس

اعلان هشدار درباره ویروس کرونا توسط گوگل مپس

گوگل تلاش می‌کند با اضافه‌کردن قابلیت‌های جدید به سرویس نقشه‌ خود موسوم به گوگل مپس به کاربران در دوران شیوع ویروس کرونا کمک کند. سفرهای درون شهری به‌ مرور در سرتاسر جهان افزایش یافته‌اند و قابلیت‌های جدید می‌تواند از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

اعلان هشدار درباره ویروس کرونا توسط گوگل مپس

به عنوان مثالی از قابلیت‌های جدید می‌توان به هشدارهای مرتبط با وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد. با قابلیت جدید، زمانی‌که کاربر قصد داشته باشد از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کند،‌ پیام‌های هشدار مرتبط با سیاست‌های استفاده از سرویس‌ها دریافت می‌کند که موارد پیشگیری از ابتلا در وسایل عمومی (مانند استفاده از ماسک) را شامل می‌شود. به‌علاوه، اگر ایستگاه حمل‌ونقل عمومی به‌دلیل سیاست‌های پیشگیرانه تعطیل شده باشد،‌ کاربر هشدار اطلاع‌ رسانی دریافت می‌کند.

تمرکز گوگل مپس بر اقدام های پیشگیرانه در استفاده از وسایل نقلیه‌ عمومی

گوگل مپس به کاربران امکان می‌دهد احتمال شلوغ بودن ایستگاه های مترو را بررسی کنند. البته این قابلیت قبلا به‌صورت اطلاع رسانی درباره‌ی وضعیت عمومی دستگاه ازلحاظ شلوغی کار می‌کرد. اکنون، کاربران می‌توانند وضعیت زنده را در برخی شهرها مشاهده کنند.

این مطلب را بخوانید:  واتس آپ امکان ارسال پیام مخفی شونده را به کاربران می دهد!

رامش ناگاراجان، مدیر محصول مپس در گوگل، در پستی وبلاگی نوشت: «پس از جستجوی ایستگاه قطار در سرویس نقشه، تنها باید روی نام آن کلیک کنید تا اطلاعات رسیدن قطار و شلوغی دریافت شود». اطلاعات شلوغی ایستگاه قطار به‌صورت ناشناس از افرادی دریافت می‌شود که در ایستگاه حضور دارند و قابلیت موقعیت یابی گوشی هوشمند خود را فعال کرده‌اند. شرکت می‌گوید قابلیت مذکور به صورت خودکار غیرفعال است.

تمرکز گوگل مپس بر اقدام های پیشگیرانه در ارتباط با ویروس کرونا

اعلان های نقشه گوگل در بخش رانندگی

اعلان‌ها و هشدارهای اضافه برای کاربران گوگل مپس، به مرور به بخش رانندگی هم اضافه می‌شود. به‌عنوان مثال، در این حالت نقاط حساس کووید ۱۹ و محدودیت ها در مسیری که طی می‌‌کنید و عبور از مرزها با محدودیت های کرونایی دیده می‌شود که فعلا به کانادا و مکزیک و ایالات متحده محدود است.

سابقه خدمات نقشه گوگل درباره کرونا

گوگل مپس از ماه مارس هم قابلیت‌هایی با تمرکز روی وضعیت بحرانی ویروس کرونا ارائه می‌کرد. به‌عنوان مثال، به کاربرانی که نشانه‌های ویروس کرونا جدید داشتند، پیشنهاد می‌شد پیش از مراجعه به بیمارستان‌ها و مرکزهای درمانی، با پزشک خود تماس برقرار کنند. این قابلیت پس‌از‌آن ارائه شد که بسیاری از مراکز درمانی در سرتاسر جهان با مشکل مراجعه‌ی بیش‌ازحد مردم روبه‌رو بودند. گوگل همچنین در سرویس نقشه‌ی خود، تمرکز بیشتری روی سرویس‌های تحویل غذا کرده است؛ چون بسیاری از رستوران‌ها در کشورهای گوناگون هنوز تعطیل هستند.

این مطلب را بخوانید:  فضای ذخیره سازی ابری گوگل درایو را بهتر بشناسیم!

عینک هوشمند روکید می ‌تواند افراد مشکوک به کرونا را تشخیص دهد

واتس آپ امکان ارسال پیام مخفی شونده را به کاربران می دهد!

اندروید ۱۰ پیش از دیگران با شیائومی می‌آید!

آسیب‌پذیری‌های گوگل را کشف کنید، جایزه بگیرید!

کارت حافظه یک ترابایتی معجزه سن دیسک در دنیای فناوری


ثبت اطلاعات استخدامی در بانک رزومه شرکت صنعت پرداز سبز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + = 5

--خالی--

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

دانشنامه – دانش واژه های اخیر

  • تنش مؤثر

    تنش مؤثر (Effective Stress)، تنشی است که بوسیلهٔ بدنهٔ خاک (اسکلت خاک) تحمل…

  • پس لرزه

    پس لرزه (به انگلیسی: Aftershock) به زمین لرزه کوچک‌تری گفته می‌شود که پس…

  • گسل

    گسل یا گسله (به انگلیسی: Fault) به شکستگی‌هایی اطلاق می‌شود که سنگ‌های دو…